Миргородська районна військова адміністрація
Полтавська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Роз’яснення щодо питання протидії  торгівлі людьми в умовах війни

Роз’яснення щодо питання протидії  торгівлі людьми в умовах війни надає завідувач сектору з питань управління персоналом та правового забезпечення управління соціального захисту населення Миргородської РВА Світлана Гармаш

                                                 

Торгівля людьми – це серйозна проблема у мирний час, а війна та збройний конфлікт створюють найбільш сприятливі умови для торгівлі та експлуатації людей. Від 24 лютого 2022 року Україна живе в умовах воєнного стану. Війна підвищує ризики торгівлі людьми, тому на сьогодні ця проблема є однією із актуальних. Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.

За час війни понад мільйони людей змушені були покинути свої домівки. Великий відсоток цих осіб становили жінки та діти, які є найбільш вразливою категорією населення до торгівлі людьми, зокрема до сексуальної експлуатації та рабства. Значний відсоток становить не менш вразлива група – це діти без супроводу батьків, особи похилого віку, особи з інвалідністю. Для цих груп населення залишається ризик незаконної торгівлі людьми та дітьми, торгівля органами та незаконне донорство.

Варто зауважити, що особи, як перебувають на тимчасово окупованих територіях, також мають великий ризик стати жертвами торгівельного рабства, зокрема це примушування воювати на стороні агресора, катування та ґвалтування з боку військових, вивезення громадян України до Російської Федерації, поселення людей до концтаборів. В умовах війни психічний та фізичний стан є нестабільний, як наслідок люди розгублені, виснажені та налякані, тому не можуть сприймати інформацію критично та стають легкою здобиччю для злочинців.

Торгівля людьми передбачає примус до праці, грабежів, збройних нападів, шантажу, незаконної експлуатації осіб, вербування до сексуального рабства та тримання людини із застосування сили та проти її волі.

Торгівля людьми – є злочином проти людяності, принижує честь та гідність людини. Проблема торгівлі людьми є досить поширеною як у воєнний час, та і в мирний. Найчастіше причинами є недостатня обізнаність населення про життя за кордоном, недостатня поінформованість про роботу органів іноземних держав для можливості реєстрації свого статусу в іноземних країнах, важке економічне становище громадян, безробіття, втрата майна.

Торгівля людьми – це проблема не лише України, але й усього міжнародного співтовариства, тому було прийнято ряд міжнародних документів для боротьби з цим явищем. На міжнародному рівні регулювання питання торгівлі людьми здійснюється:

Загальною декларацією прав людини, в ст.4 якої зазначається, що ніхто не повинен утримуватись в рабстві та підневільному стані;

 Міжнародним пактом про цивільні і політичні партії 1966 року, в ст.8 якого забороняється рабство та работоргівля;

 Конвенція проти транснаціональної організованої злочинності, яка доповнена Протоколом, у якому зазначається про попередження і припинення торгівлі людьми жінками, дітьми і наслідки за це,

 планом Організації з безпеки та співробітництва в Європі в 2003 році, у якому закріплено план запобігання та боротьби з торгівлею людьми (документ передбачає захист потерпілих та судове переслідування винних).

В Україні питання торгівлі людьми регулюється Кримінальним кодексом України, ст. 149 якого закріплено поняття торгівля людьми та передбачено санкції за вчинення цього злочину.

 Крім того, Законом України від 20.09.2011 року № 3739-І «Про протидію торгівлі людьми» передбачено основні засади протидії торгівлі людьми, повноваження державних органів, порядок встановлення статусу особи, що постраждали та порядок надання допомоги таким особам.

Наразі, Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації  функціонує за єдиним гармонізованим загальноєвропейським номером 116123 (з мобільного).

Контакти уповноваженого структурного підрозділу Миргородської районної військової адміністрації за надання допомоги постраждалим від насильства та надання статусу постраждалого від торгівлі людьми в межах території Миргородського району – (05355) 5-25-41.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора